Stół do jadalni rozkładany – wady i zalety nowoczesnych mebli

Stół to wyjątkowy mebel, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Przy nim gromadzi się bowiem cała rodzina, by spożywać posiłek, rozmawiać przy kubku aromatycznej kawy, czy też zjeść uroczysty świąteczny obiad. Aby jednak móc w pełni korzystać z funkcjonalności tego rodzaju mebla, jego zakup nie może być dziełem przypadku. Odkryj więc z nami wady i zalety rozkładanych stołów do jadalni, by świadomie podjąć ostateczną decyzję.

Stół do jadalni rozkładany – jeden mebel, wiele możliwości

Wybór stołu do jadalni nie jest łatwy, zwłaszcza że na współczesnym rynku istnieje wiele różnorodnych modeli, wpisujących się w różne gusta i upodobania. Decydując się na stół do jadalni rozkładany, warto poznać jego największe wady i zalety, by ostateczna decyzja nie była dziełem przypadku. Wśród największych atutów tego rodzaju mebli wymienia się przede wszystkim ich praktyczność i funkcjonalność. Rozkładany blat pozwala bowiem zaprosić do posiłku znacznie większą liczbę osób. Te z kolei mogą spożywać go komfortowo, posiadając odpowiednią ilość miejsca, co gwarantuje wygodę w trakcie jedzenia. Nic dziwnego, że na stół do jadalni rozkładany decydują się najczęściej większe rodziny oraz osoby, które cenią sobie popołudnia i wieczory, spędzane w gronie znajomych. Wśród dodatkowych zalet takiego rozwiązania wymienia się również przestronny blat, na którym umieścić można znacznie więcej rzeczy oraz szeroki wachlarz możliwości wyboru, dzięki czemu z łatwością znaleźć można model, pasujący do wybranej aranżacji wnętrza.

Co musisz wiedzieć o rozkładanych stołach?

Stół do jadalni rozkładany to mebel, cieszący się bardzo dużą funkcjonalnością. Nic dziwnego, bowiem niesie on ze sobą cały szereg praktycznych walorów. Niemniej jednak warto również wiedzieć o niektórych wadach tego rodzaju rozwiązania. Przede wszystkim mogą być to szczeliny, które powstają na blacie stołu po jego rozłożeniu. W takich szczelinach gromadzić mogą się bowiem brud, zanieczyszczenia i resztki pokarmów, tworząc idealne środowisko do rozwoju bakterii. Dlatego też, wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na wysoką jakość jego wykonania tak, by nie stał się on źródłem dodatkowych problemów.

Wśród wad rozkładanych stołów wymienia się również problemy z przestawieniem mebla po rozłożeniu, co z kolei związane jest z jego dużymi gabarytami. Jak nietrudno zauważyć, lista wad jest stosunkowo krótka, a najważniejsze z nich można wyeliminować, kupując dobrej jakości stół do jadalni rozkładany, pochodzący z oferty sprawdzonych producentów.

Gdzie znajdzie zastosowanie stół rozkładany?

Stół rozkładany można ustawić nie tylko w jadalni, ale również w salonie czy w kuchni, o ile pozwala na to metraż pomieszczenia. Dzięki bogatemu wzornictwu i zróżnicowanej kolorystyce, w łatwy sposób można dopasować go do aranżacji wnętrza, niezależnie od jego charakteru. W skandynawskie koncepcje doskonale wpiszą się chociażby modele z blatem w kolorze dębu czy orzecha, zaś w styl loftowy i modernistyczny idealnie wkomponują się meble z finezyjnie wygiętymi nogami, malowanymi proszkowo na kolor, kontrastujący z blatem. A to tylko niektóre rozwiązania, o których należy pamiętać, wybierając stół rozkładany do swojego domu czy mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =