Bezpieczne techniki awaryjnego otwierania samochodu – co warto wiedzieć?

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie czy blokada drzwi samochodowych są niemałym wyzwaniem dla właścicieli pojazdów. W takich sytuacjach warto znać bezpieczne sposoby na otworzenie samochodu. Poniżej prezentujemy wskazówki w zakresie otwierania pojazdu bez użycia kluczyka, ale w całkowicie bezinwazyjny sposób.

Czy da się otworzyć zablokowane drzwi auta samodzielnie?

Niefortunne zdarzenia, takie jak zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz samochodu, zablokowanie drzwi w następstwie awarii zamka czy zgubienie kluczyków do auta to przykłady sytuacji, w których niezbędne staje się awaryjne otwieranie samochodu. W efekcie braku możliwości dostania się do pojazdu pojawiają się stres i frustracja, a następnie często nerwowe poszukiwanie sposobu na otworzenie drzwi. Samodzielne próby, przy zastosowaniu metod, które znaleźć można na wielu stronach i forach internetowych, takie jak ciągnięcie klamki, korzystanie z haka, wieszaka bądź innego ostrego narzędzia czy wkładanie pompki próżniowej w szczelinę drzwi, mogą jednak jedynie przyczynić się do pogłębienia problemu, zmarnowania sporej ilości czasu oraz powstania uszkodzeń, takich jak zarysowania karoserii, wgniecenia blachy czy zablokowanie zamka samochodowego. Ich naprawa to z kolei spore koszty dla właściciela auta.

Jeśli nie zachodzi konieczność natychmiastowej reakcji, wynikającej np. z zagrożenia życia lub zdrowia osoby znajdującej się w aucie, nie ma również sensu wybijać szyby. Tego rodzaju działania niosą za sobą konsekwencje, których niekoniecznie oczekujemy. Możemy pokaleczyć siebie lub osoby trzecie, a wstawienie nowej szyby oznacza spory wydatek. Z tego powodu dużo lepszym pomysłem jest zamówienie usługi, jaką jest awaryjne otwieranie samochodów.

Awaryjne otwieranie zamków w wykonaniu specjalistów

Jeśli nie wiesz, jak bezpiecznie otworzyć swoje auto, nie dysponujesz ani odpowiednim sprzętem, ani umiejętnościami, najlepiej wezwij na pomoc profesjonalistów z branży ślusarskiej. Zajmą się oni otworzeniem drzwi pojazdu wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt. Dzięki ich wprawnym działaniom zamek samochodowy zostanie otworzony w bezpieczny i bezinwazyjny sposób.

Natychmiastowa pomoc ślusarska

Z profesjonalnej pomocy ślusarskiej firmy cenionej przez klientów od ponad trzydziestu lat – Pogotowia zamkowego Warszawa (https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/) można skorzystać niemal przez całą dobę. Firma działa od godziny 06:00 do 24:00, a do usług, które wymagają natychmiastowej interwencji, do których zalicza się awaryjne otwieranie samochodów, przybywają tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie trzeba zatem długo czekać na wsparcie, gdy kluczyki zostaną zatrzaśnięte w aucie. Każde zlecenie realizowane jest w bezpieczny i bezinwazyjny sposób, a klienci szybko odzyskują dostęp do swojego samochodu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 13 =