Najlepsze ekspresy ciśnieniowe: przegląd modeli dla kawoszy

Nie wyobrażasz sobie poranka bez aromatycznej kawy? Przyda ci się odpowiedni ekspres! Dowiedz się, jaki sprzęt sprawdzi się u ciebie najlepiej i pozwoli w kilka chwil przygotować ulubiony napój – dokładnie tak, jak lubisz! Możesz wybierać spośród ekspresów kapsułkowych, kolbowych lub automatycznych. Wszystko zależy od twoich potrzeb i zakładanego budżetu.

Ekspresy do kawy – jakie są rodzaje?

Patrząc na kategorię ekspresów do kawy w sklepie online, możesz się zdziwić, jak wiele jest modeli do wyboru. Urządzenia można podzielić na przelewowe i ciśnieniowe. Te ostatnie z kolei na kapsułkowe, kolbowe i automatyczne. Czym się wyróżniają? Modele przelewowe z pewnością kojarzysz z amerykańskich filmów, gdy kelnerka z pękatym dzbankiem w dłoni proponuje dolewkę klientom baru lub kawiarni. Z kolei ekspresy ciśnieniowe to bardzo zróżnicowana grupa, bo można do niej zaliczyć sprzęty kapsułkowe za kilkaset złotych, jak i przekraczające 10000 zł modele automatyczne. Który sprzęt jest dla kogo? Jeśli zależy ci na niewielkim i niedrogim modelu, nie ma lepszej opcji niż ekspres na kapsułki. Pamiętaj jednak, że decydując się na urządzenie konkretnego producenta, jednocześnie decydujesz się na markę kapsułek. Patrząc na koszt jednostkowej kawy, w tego typu ekspresie jest on stosunkowo wysoki – będzie więc to opłacalny zakup, jeśli po aromatyczny napój w domu sięgasz od czasu do czasu.

Jakie masz inne możliwości? Przyjrzyj się ekspresom kolbowym. Wymagają nieco zaangażowania w trakcie przygotowywania napoju – jednak trening czyni mistrza i szybko poznasz podstawy całego procesu. Docenią to zwłaszcza zapaleni kawosze, którzy mogą mieć wpływ na każdy etap przygotowania ulubionego specjału. Pamiętaj, że potrzebna jest tutaj kawa mielona – dobrze więc zaopatrzyć się w elektryczny młynek do kawy.

Najdroższe i największe są ekspresy ciśnieniowe automatyczne. Najtańsze kosztują ok. 2000 zł, najdroższe – i 20000 zł. Czym się wyróżniają? Łatwym przygotowywaniem twojej ulubionej kawy. Im więcej napojów możesz przygotować, tym zwykle bardziej zaawansowany sprzęt. W urządzeniu tego rodzaju znajdziesz młynek, możesz więc przygotowywać kawę z ziaren – chociaż jak masz pod ręką już zmieloną, to również możesz jej użyć.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując ekspres do kawy? Przyjrzyj się uważnie:

 • liście kaw przygotowywanych automatycznie;
 • mocy;
 • ciśnieniu;
 • wygodnemu wyświetlaczowi;
 • łatwemu sterowaniu;
 • systemowi spieniania mleka;
 • dodatkowym funkcjom;
 • możliwości dostosowania kawy do swoich preferencji;
 • wielkości pojemnika na wodę;
 • atrakcyjnemu designowi.

Polecane ekspresy do kawy – jaki model kupić?

Zobacz polecane sprzęty, które zbierają entuzjastyczne recenzje użytkowników. Każdy z wymienionych ekspresów pozwoli ci cieszyć się filiżanką twojej ulubionej kawy!

 • PHILIPS EP3349/70 Series 3300 – model za ok. 2400 zł. Cała seria urządzeń tej marki odznacza się wyjątkowo prostym w obsłudze systemem spieniania mleka – LatteGo. Pojemnik jest przyczepiony bezpośrednio do ekspresu, bez konieczności korzystania z dodatkowych rurek. Łatwo możesz przechowywać go w lodówce lub umyć w zmywarce. Omawiany model pozwoli ci przygotować sześć aromatycznych napojów – docenisz wygodny panel sterowania z kolorowymi przyciskami.
 • DE LONGHI Dinamica Plus ECAM370.70.B – elegancki sprzęt za ok. 2700 zł. Do wyboru masz 12 przepisów na kawowe specjały – w tym te z puszystą pianką. Wolisz espresso? Możesz przygotować jednocześnie dwie filiżanki. Spodoba ci się kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz innowacyjny system spieniania mleka LatteCrema.
 • SIEMENS TE651209RW EQ.6 plus s100 – minimalistyczna propozycja za ok. 2400 zł. Łatwo przygotujesz wiele cieszących się popularnością napojów, takich jak cappuccino, espresso, espresso macchiato, kawa, kawa z mlekiem, latte macchiato. Jeśli lubisz z pianką, docenisz łatwe czyszczenie systemu spieniania mleka autoMilk Clean. Potrzebujesz więcej mocy w twojej kawie? Spodoba ci się aromaDouble Shot!

To tylko kilka z najpopularniejszych ekspresów do kawy, które każdego dnia są chętnie wybierane przez zapalonych kawoszy. Chcesz poznać więcej propozycji? Sprawdź wszystkie ekspresy ciśnieniowe w sklepie MediaMarkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 12 =